Katedra Badań nad Edukacją Estetyczną
Zapełniona widownia opery (widok z góry na scenę i widownię) Zapełniona widownia opery (widok z góry na scenę i widownię)

Witamy na stronie Katedry Edukacji Estetycznej!

o jednostce

Katedra jest jedną z dziesięciu jednostek naukowo-badawczych Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tworzy ją zespół pracowników badawczo-dydaktycznych reprezentujących dyscyplinę pedagogika.

Katedra powstała na bazie bogatego dorobku Katedry Pedagogiki Muzyki, w której od roku akademickiego 2004/2005 rozpoczęto badania nad kształceniem nauczycieli muzyki - specjalistów Wychowania Muzycznego według teorii E. E. Gordona. Twórca teorii uczenia się muzyki Edwin E.Gordon był sześciokrotnie w Polsce na seminariach autorskich (Radziejowice 1991, Krynica 1995, Zamość 1998, Bydgoszcz 2001, Ciechocinek 2004, Bydgoszcz 2006), w większości organizowanych przez Katedrę Pedagogiki Muzyki (a wcześniej: Zakład Kreatywnej Edukacji Dziecka), która działała w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Katedrą od początku kierowała prof. dr hab. Ewa A. Zwolińska.

Kierownik Katedry
dr hab. Paweł Trzos, prof. uczelni

Katedra Badań nad Edukacją Estetyczną
Wydział Pedagogiki